Siyaseti bırak hizmete bak
Reklam
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Siyaseti bırak hizmete bak

10 Ocak 2019 - 08:42


Sokaktaki İzmirliler dertli.
Ulaşım, körfezin kokusu, çöp sorunu, trafik sıkışıklığı en çok dert yakındığı konuların başlıcaları.
Sorumlusu kim? Diye soruyorum.
El cevap”CHP”li Büyükşehir Belediyesi
O zaman AK Partili bir ismi Büyükşehir Belediye Başkanı seçin.
El cevap”Olmaz bizim özel hayatımıza müdahale edeler, rejim elden gider”
Değerli İzmirliler siyaseti bırakın siz hizmete bakın.
Diyorlar ki, ‘rejim değişecek ’ Ne rejimi kardeşim, bırakın rejim değişmesini, siz kafayı değiştirin. Türkiye’nin diğer şehirleri nereye gidiyor, İzmir nerede kaldı? Rejimin falan değiştiği yok. Değişen, değişimin ta kendisidir. 
BURNUNUZDAN KIL ALDIRIN
Bir uyarı’da AK Parti Belediye Başkan adayları ve teşkilat mensuplarına. Kasım kasım kasılmayı bırakın halkın gönlünü kazanmanın yollarını arayın. Öyle isimler var ki burnundan kıl aldırmıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözlerini asla unutmayın” Siyasette insanı kibir yıkar. Kendi çıkarlarını davasının üzerinde tutmak yıkar. AK Parti'de 'ben' yok, 'biz' var. Milletin sağladığı imkânlarla yapılan hizmetin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansı yoktur. Belediyecilik bir aşktır aşk. Halka hizmet Hakk’a hizmettir diyerek yola çıktık. Belediyecilik dertli olanların işidir. 'Zaten belediye başkanı oldum. Kimse 5 yıl bana karışamaz.' Yok öyle. O devir geride kaldı.”

BURNUNDAN KIL ALDIRMAMAK HİKÂYESİ
 
Zengin yaşlı bir adam bir sabah müthiş bir baş ağrısıyla uyanır, İlaç alır, geçmez. Bir iki gün bekler, ağrı devam eder. Doktor çağrılır. Doktor muayene eder, ağrının sebebini anlayamaz sadece ağrı kesiciler verip, gider. Fakat adamın baş ağrısı geçeceğine daha da artarak sürer. Baş ağrısının yanında gözleri de yaşarmaya baslar. Başka doktorlar çağrılır. Adam ağrıyı kesene servet vaat eder. Ama doktorların hiçbiri ağrıyı kesemediği gibi sebebini de bulamaz.
Baş ağrısından geceleri de uyuyamayan adam iyice kötüleşmiştir. Baş ağrısı ve devamlı gözyaşları hayatı çekilmez kılmıştır. Tedavi için yurtdışına da giderler, hastanede uzun bir süre kalır, çeşitli testler yaparlar bir türlü doktorlar teşhis koyamaz.
Memleketine evine dönmesini orda dinlenmesini daha doğrusu son günlerini evinde geçirmesi tavsiye edilir. Zengin adam ne yapalım kaderimiz böyleymiş deyip çaresiz evine döner.
Bir gün, yaşlı adam kendini iyi hissetsin diye eski berberi çağrılır. Berber yataktan kalkamayan yaşlı adamı tıraş ederken, adamcağız derdini anlatır ve ölümü beklediğini söyler. Berber bir an düşünür ve der ki;
– Sakın sizin burnunuzda kıl dönmüş olmasın.
 Adamın burnunu kontrol eder;
– Hah işte! Kıl dönmüş. Sorun değil ben hallederim.
Deyip yaşlı adamın şaşkın bakışlarına aldırmaksızın çantasından cımbızı kaptığı gibi kılı çeker. Ev halkı yaşlı adamın müthiş çığlığıyla odaya koşar. Berber canı çok yanmış olan yaşlı adamın elinden zor alınır ve cımbızın ucunda tuttuğu yirmi santimlik kılla evden kovulur.
Adamın burnu kanlar içindedir. Pansumanlar yapılır, adam yatıştırılıp tekrar yatağına yatırılır. Ertesi sabah yaşlı adam aylardır ilk defa rahat bir uykudan uyanır. Gözlerinin yaşarması geçmiştir. Baş ağrısından ise eser kalmamıştır. Dönen kılın sinire değip gittikçe uzayarak dayanılmaz ıstıraplara yol açtığını doktorlar ancak o zaman keşfeder. Çözümün bu kadar basit olabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. Sapasağlam ayağa kalkan yaşlı adam, vaadini yerine getir. Berberi çağırtır ve ona bir servet bağışlar…
Burnundan kıl aldırmamak başı çok ağrıtır.
 
Hayat akarken, bazen büyük sorunların çok basit çözümleri olabilir. Bu çözümlere ulaşmak için herkesi dinlemeyi bilmek, herkesin fikirlerine açık olmak gerekir.

BANA OLMAZ DEME...
İzmir Kadınlar Birliği Derneği, kadınlara yönelik bir etkinlik düzenledi. Dernekten yapılan yazılı açıklamada etkinlikle ilgili şu bilgiler verildi;
Her şey insanlar için, Başka insanın başına gelen bizimde başımıza gelebilir. Sokağa çıktığımızda tacize uğrayabilir. Bir kapkaççı bizi yerlerde sürükleyebilir. Bu olay başımıza geldikten sonra belki de sokağa çıkmaktan korkacağız. Neden o günü bekliyoruz Kendimizi kötü olaylardan korumak için neden tedbir almıyoruz Çağrı Spor Kulübü ile Ortak düzenlediğimiz bir etkinlikte Ahmet Bereket hocamız bize kendimizi nasıl koruyacağımızı gösterecek
11 Ocak Cuma
Saat 16.00
Yer: Çağrı Spor Kulübü
Üçyol Çevik Kuvvet Karşısı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum