UŞAK'IN KADIN VALİSİ
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

UŞAK'IN KADIN VALİSİ

03 Aralık 2018 - 08:31

Daha  önce sizlere Uşak’ta konuşmacı olduğum panelden bahsetmiştim. Panel öncesinde Uşak’ın ilk kadın valisi olan Funda Kocabıyık’ı tebrik etme fırsatı buldum. Gösterdiği yakın ilgiden dolayı Funda Hanım’a teşekkür ederim.

Ziyaretim sırasında kendisiyle sohbet etme fırsatı buldum. Anladığım kadarıyla Funda Hanım Uşak’a çabuk uyum sağlamış. Vali Funda Kocabıyık, "Sayın Cumhurbaşkanımız bizi bu göreve layık gördüğü için çok mutlu oldum. Allah, devlet büyüklerimizi, devletimizi milletimizi inşallah mahcup etmeyecek hizmetler nasip etsin. Var gücümüzle Uşak için çalışacağız bundan sonra" şeklinde konuştu.

İşe Uşak’ın köylerini kaldırıma projeleriyle başlayan Vali Kocabıyık, muhtarlarla sık sık bir araya gelerek onları bilgilendirmeyi de ihmal etmiyor.

Gerçekleştirilen yatırımlara yönelik  muhtarlara bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, “Köylerimizin altyapısının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik Hükümetimizce 2005 yılında başlatılan Köy-Des Projesi kapsamında bugüne kadar ilimize yaklaşık 115 Milyon TL ödenek tahsis edilmiş olup köylerimizin yol ve ulaşım, su ve kanalizasyon, tarımsal sulama sektörlerinde köylerimizin bu alandaki sorunları ve ihtiyaçları önemli ölçüde çözülmüştür. Bu yıl da Köy-des Projesi ödeneklerinde çok önemli bir artış yaşanarak 23,5 milyon TL ödenek İlimize tahsis edilmiştir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da inşallah hep birlikte "Merkezi Yönetim Bütçesi"nden gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin yanında hem Özel İdare Bütçesi hem de Köy-des Projesi kapsamında yapılacak yatırım ve çalışmalarla köylerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Köy ve mahallelerinizdeki eğitim, sağlık, ulaşım, altyapı gibi sorunları tespit ederek ilgili mercilere, kamu kurum ve kuruluşlarına vali yardımcılarımıza veya bizzat bana iletmeniz, sorunların çözümüne katkı sağlayacaktır. Bugünün ve geleceğin Uşak’ını hep beraber inşa edeceğiz. Azim ve kararlılıkla Uşak’ımızı daha iyi noktalara getirmek ve bizlere inanan insanları mahcup etmemek için gece gündüz demeden çalışacağız. Uşak Valiliği olarak, sorunlarınızın çözümü ve köylerinize, mahallelerinize daha iyi hizmetler sunabilmeniz adına her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu toplantıya katılımlarınızdan dolayı siz değerli muhtarlarımıza ve saygıdeğer konuklarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ALICIK İLE DEVAM

MHP Genel Merkezi Nazilli’de Belediye Başkanı  Haluk Alıcık’ı yeniden aday gösterdi. Kendisine yapılan ayak oyunlarına kulak asmadan gecesini gündüzüne katarak ilçesine hizmet eden başkan Alıcık’ın yeniden aday gösterilmesi ilçe sakinleri tarafından da mutlulukla karşılandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Kolalı Depboylu tarafından adaylığı ilan edilen Başkan Haluk Alıcık, parti kurmaylarına kendisine güvendikleri ve inandıkları için teşekkür etti. Haluk Alıcık adaylığı açıklandıktan sonra yaptığı ilk açıklamada, “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle çıraklık ve kalfalık dönemimizin ardından ustalık dönemimizi de hep birlikte yaşayacağız. Nazillimize kazandırdığımız projelerimizi bu dönemde katlayarak hizmet etme gayretinde olacağız. Biz 10 yıldır ustalık dönemine hazırlanıyoruz. Seçim günü geldiğinde 10 yıldır olduğu gibi halkımızla zaferimizi kutlayacağız.  Herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

OYUNCAKCILAR DERTLİ

Oyuncak sektörü temsilcileri denetimsizlikten yana dertli. Sektörün sorunlarını sık sık dile getiren  değerli dostum Adil Özyiğit Türkiye'de oyuncak sektörü, ağır vergi denetimi, her geçen gün değişen kurallar ve ithalatta yaşanan zorluklar nedeniyle zor günler yaşadıklarını söyledi.

Sorunlarını İZTO Meclis toplantısında bir kez daha anlatan Kitap, Kırtasiye, Büro Makineler ve Oyuncak Grubundan meclis üyesi Adil Özyiğit de, oyuncak sektörü hakkında yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle dile getirdi; “Biz oyuncakçılar bu kadar büyük denetimlerden geçerken, ben kendi sektörümde pazarcılara yeniliyorum. İzmir’in her yerinde her gün pazar var. Bununla alakalı çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların içinde bu pazarları kim denetliyor diye baktık ama denetlenmiyor. Ben bir fiş kesmediğimde incelemeye kadar gidiyorum ama herhangi bir pazar yerinde fiş kesildiğini gören var mı? Bu pazar yerleri, üreticinin ürettiği ürünü bir an önce çevirmesi için kurulmuş. Burada tekstil satılsın, araba yedek parçası satılsın, bal satılsın, peynir satılsın diye kurulmamış. Ben ithalatçıyım, üreticiyim ama pazarla rekabet edemiyorum. Pazar esnafının kayıt altına alınması, vergisini vermesi ve yanında çalıştırdığı adamın SGK primlerini yatırmasını istiyoruz. Sağlık denetiminden geçmiş bile olsa ambalajında herhangi bir hata olmaması gerekiyor. Hem üretim hem ithalat yapan biri olarak pazara yenik düşüyorum”

ADRESE TESLİM SÖZ

Kimi mal mülk peşinde.

Kimi Şan şöhret peşinde..

Kimi kız, kimi erkek peşinde..

Bilmiyorlar ki Azrail hepsinin peşinde

YORUMLAR

  • 0 Yorum