Yerel seçim ve MHP
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Yerel seçim ve MHP

19 Kasım 2018 - 09:04

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için partiler hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Yenigün TV’de Ahmet Özsoy’un konuğu olan MHP  İl Başkanı Veysel Şahin ve Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serdar Secgin ile program sonrası sohbet etme imkanım oldu. Tabii sohbetin ana konusu Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimleriydi. Veysel başkanın konuşmalarından anladığım kadarıyla MHP İzmir İl Teşkilatı bu seçimlere bir hayli iddialı hazırlanıyor.

Şahin “Türk Milliyetçileri devletimizi kuran, koruyan ve ileriye taşıyan iradenin sahipleridir. Yerel Seçimler bu gücün ve iradenin İzmirliler tarafından nasıl desteklendiğini gösterecektir” dedi.

İlçe teşkilatı ziyaretlerine de hız veren Veysel Şahin, oldukça iddialı mesajlar veriyor. Başkan Şahin "Sizler her zorlu seçimi başarıyla atlatmış kadrolarsınız. Liderimizin emrinde ve izinde yine büyük başarılar kazanacağımıza inanıyorum. Yerel seçimler İzmir’le kucaklaşmamızı gerçekleştireceğimiz bir dönüm noktası olacak. Görüyorum ki teşkilatlarımız tüm varlıklarıyla seçimlere hazır. Güçlü adaylar ve güçlü kadrolarla seçimlerin en başarılı partisi biz olacağımıza inanıyorum. Bu konuda iddialıyız, kazanacağız” derken, teşkilatların önerilerini de tek tek not almayı da ihmal etmiyor.

MERSİN FOÇA İÇİN YOLA ÇIKTI

MHP’nin iddialı ilçelerden birisi olan Foça’da eski başkan Serdar Mersin saha çalışmalarına hız vermiş gibi görünüyor. Aday adayı olmasına rağmen projelerini anlatmak için yoğun bir gayret gösteren Mersin gittiği bölgelerde büyük ilgi görüyor.

MHP ADAYIMIZ”KAYDA”DEDİ

Göreve geldiği ilk günden buyana yaptığı çalışmalarla Salihli’nin makus talihini değiştiren Zeki Kayda MHP Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterildi. Yeniden aday olarak gösterilmesi üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Kayda şunları  yazdı;

1 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel seçiminde Milliyetçi Hareket Partimizin Salihli Belediye Başkan Adayı olarak resmen açıklanmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.

“Salihli Bizimle Değişecek” sloganıyla çıktığımız yolda yol arkadaşlarımla birlikte partimizin “Üretken Belediyecilik” anlayışı ile Allah’a şükür ki “Salihli Değişti” diyebiliyoruz. Bugüne kadar, Büyükşehir Belediye Başkanımızla el ele, Genel Başkanımızın, Partimizin ve halkımızın sonsuz desteğiyle verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Söz verdiğimiz bütün projelerimizi yerine getirmiş olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde şehrimize getirdiğimiz doğalgaz ile Organize Sanayi Bölgemizin de gelişmesini sağlayacak, işsizliğe son verecek projelerimizi hayata geçireceğiz. Çıktığımız bu kutlu yolda Allah bizleri mahcup etmesin. Hakkımızda hayırlısı olsun.

TUNÇ VE KARABAĞLAR

Yaptığı hizmetlerle partili partisiz tüm Karabağlıların gönlünde taht kuran Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç. Bu sefer ilçesine Belediye Başkanı olarak hizmet vermek için yola çıktı.

Kaymakamlık görevinden istifa ederek Ak Parti Karabağlar Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatında bulundu.

Tunç "Rabbim güzelliklere vesile kılsın Karabağlar ‘a aileme, sevdiklerime hayırlı olsun. Bir taraftan büyük bir onur ve zevkle yürüttüğüm mülki idare amirliğinden (kaymakam) ayrılmanın burukluğu, diğer taraftan Karabağların çok sevdiğim insanlarına daha fazla hizmet edebilme heyecanı. Kaymakamlığım sırasında tüm çalışmalarıma destek koyan tüm çalışma arkadaşlarıma, değerli Karabağlar halkına, tüm siyasi partilere sonsuz minnettarlığımı sunuyorum” dedi.

Kaymakamlık Makamında yaptığı hizmetleri takdirle takip ettiğim değerli dostum Mehmet Sadık Tunç’a çıktığı bu yolda başarılar dilerim

YORUMLAR

  • 0 Yorum