YDK “Mehmet Tokan” için kararını verdi

CHP Yüksek Disiplin Kurulu bugün toplandı. Toplantının gündeminde İzmir’den giden dosyalar vardı. İzmir Gençlik Kolları Kongresinde basına saldırıya karıştığı için İzmir İl Başkanlığınca kınama istemiyle YDK’ya sevk edilen Mehmet Tokan’ın cezası kaldırılırken, Ali Rıza Türkmen’in dosyasının ise Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sunulmasına karar verildi.

Güncel 24.02.2021 - 19:20 24.02.2021 - 19:21

Halime Erdoğan / Kulis Haber Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu bugün toplandı. Toplantının gündemine İzmir’den giden dosyalar damga vurdu. Edinilen bilgiye  göre kurulda, İzmir Gençlik Kolları Kongresi’nde iki taraf arasında başlayarak, basına yönelik saldırıya dönüşen olaya karışanların dosyaları görüşüldü. Bu kapsamda CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından kınama cezası istemiyle YDK’ya sevk edilen Mehmet Tokan’ın, suçsuz olduğu kanaatine varıldığı ve kınama cezası isteminin kaldırıldığı öğrenildi. Aynı olaya ilişkin, Tokan ile birlikte kınama ve kesin ihraç talebiyle YDK’ya sevk edilenlerin dosyalarının ise bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelendiği ifade edildi.

“TÜRKMEN’İN DOSYASI KILIÇDAROĞLU’NA SUNULACAK”

CHP İzmir İl Başkanlığınca haftalık düzenlenen yönetim kurulu toplantısında, milletvekillerine hakaret ettiği gerekçesiyle partiden kesin ihraç istemiyle YDK’ya sevk edilen Ali Rıza Türkmen için ise karar çıkmadığı belirtildi. CHP Gaziemir İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanı Kasım Özkan’a rakip olan ancak seçimi kaybeden Ali Rıza Türkmen’in dosyasının önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağı ardından karara bağlanılacağı öğrenildi. Öte yandan partili kaynaklar, Türkmen’in büyük olasılıkla ihraç edileceğini ifade etti.

 

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@