Bodrum’da bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Akdeniz'in en büyük deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup ikinci yarış etabı için yelkenler Çökertme Koyu'na çevrildi. Yangından büyük yara alan Çökertme Koyu'ndaki esnaflara destek amaçlı rotasını Çökertme Mahallesi'ne çeviren yelkenli tekneler renkli görüntülere sahne oldu.


American Hospital The Bodrum Cup'ta, 1 Ağustos’ta yanmaya başlayan ve 11 gün süren yangınlarda en çok etkilenen bölgelerden biri olan Çökertme Koyu'na rotalar çevrildi. Çökertme’ye yelken açan tekneler renkli görüntülere sahne oldu. Orman yangını sırasında eşsiz bir dayanışma örneği gösteren sivil ve resmi tüm isimsiz kahramanlara duyduğu minnettarlığı sergilemek amacıyla düzenlenen Bodrum - Çökertme etabında yelkenli tekneler kıyasıya mücadele etti.
Bir sonraki gün olan 21 Ekim'de Çökertme etabı gerçekleşecek.

yelkenler-acildi-rota-coketme-koyu-gazete-yenigun (2)

Yarışın ardından #HepBeraber etkinliği çerçevesinde saat 17.00'de ünlü caz piyanisti Kerem Görsev'in piyano dinletisi sunacak.

Yarışlar 23 Ekim'de Son Bulacak 

Bodrum'da bu yıl 33'üncüsü gerçekleştirilen 'American Hospital The Bodrum Cup' yelken yarışlarında start verildi. Türkiye'nin ve dünyanın birçok farklı bölgesinden gelen 60'tan fazla tekne ve 1500 denizcinin, yangınlarda zarar gören bölgelere yelken açacağı yarışlar 23 Ekim'de sona erecek. 

Yelkenler Yangında Zarar Gören Bölgeler İçin Açıldı

Yarışların başlangıcında konuşmasını yapan American Hospital The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, "Bodrum Cup iyilik temelinde buluşan, yaptığı tüm etkinliklerde elde ettiği bütün gelirleri doğru vakıflara doğru anlamlarda bağışlayarak güzel işler yapan bir organizasyon. Bu sene çok uzun süre ayrı kaldık. Yaz döneminde ciğerlerimiz yandı. Dolayısıyla artık 'Hep Beraber' deme vakti geldi dedik ve organizasyonumuzun temasını 'Hep Beraber' olarak belirledik" dedi. Bodrum'da, bu yıl 33'üncüsü gerçekleştirilen American Hospital The Bodrum Cup yelken yarışlarında start verildi. Türkiye'nin ve dünyanın birçok farklı bölgesinden yaklaşık 1500 denizci ve 60'tan fazla tekne, yaz aylarındaki yangınlarda zarar gören bölgelere doğru yelkenlerini açtı. 'Hep Beraber' teması altında düzenlenen yarışlarda, orman yangınlarını söndürme çalışmalarında şehit olanlar için de saygı duruşunda bulunulacak. Yarışlar, 23 Ekim'deki Kissebükü-Bodrum Erol Ağan etabının da tamamlanmasının ardından sona erecek ve yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilecek" diyerek yarış akışını aktardı. -(İHA)