İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde bir devir sona erdi. Uzun süre Genel Sekreter olarak görev yapan Buğra Gökçe'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki yeni görevi için ayrılmasının ardından Belediyesi’nin en etkili koltuğuna kimin oturacağı merak edilmeye başlandı.

11. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması başvuruları başladı 11. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması başvuruları başladı

Yenigün Gazetesi olarak daha önce verdiğimiz bilgiler için de Ankara’dan bir akademisyenin bu koltuğun güçlü adaylarından olduğu bilgisini paylaşmıştık. Ancak Başkan Tunç Soyer'in yeni bir maceraya atılmaya niyeti olmadığı yakın çevresinden gelen bilgiler arasında. Soyer, mevcut çalışma arkadaşlarından birini Genel Sekreter olarak atayarak yoluna devam etmek istiyor. 

Genel Sekreterlik için uzun süredir adı geçen isim ESHOT Genel Müdür Erhan Bey'di. Bey'in yanı sıra son günlerde ismi öne çıkan bir diğer isim de Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı. Kocaoğlu döneminin de gözde bürokratlarından olan Karcı'nın koltuğa en yakın isim olduğu konuşuluyor. Diğer yandan sürpriz bir hamleyle dışarıdan bir ismin transfer edilmesi olasılığı küçük de olsa gündemdeki yerini koruyor.