Yeni isim Burak Cem Volkan Çelik’in konuğu...

Yeni isim Burak Cem Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Yeni isim Burak Cem Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Yeni isim Burak Cem Volkan Çelik'in konuğu oldu!
25 Şubat 2018 - 13:10

Beydili: Hedefe varmaktansa kulaç atmayı önemsiyorum 

Cem Beydili: "Gelecekte nerede olduğum hakkında çok yorum yapmayı sevmiyorum aslında, çünkü bu süreç benim için bir yol. Ben hedefe varmaktansa ona kulaç atmayı önemsiyorum biraz"

Müzik piyasasına yeni giren isimlerden biri olan Burak Cem Beydili, Yenigün Gazetesi’nden Volkan Çelik’le bir söyleşi gerçekleştirdi. Aydın’dan yola çıkan Beydili, müzik kariyerine nasıl başladığını ve gelecek hedeflerini paylaştı. 

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

3 Temmuz 1994’te Gaziantep’te doğdum. Abim mükemmel bir dinleyicidir, müzik anlamında gelişmemde bana katkısı çoktur. 14 yaşımda bağlama, ardından gitarla tanıştım. Lise yıllarımda ders işlenirken, oturup şarkı yazardım. Ardından 2013 yılında Adnan Menderes Üniversitesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği’ni okumaya başladım. ‘Gemi’ adlı bir grup kurduk, İzmir, Aydın, Gaziantep, İstanbul gibi yerlerde çaldık. TV ve radyo programlarının konuğu olduk. Daha sonra da ‘1877 Production&Menagement’ ile beraber çalışmaya başladığımız bireysel projem aktif olarak devam ediyor. Mart Ayında da ‘Garip Dünya’ adında çıkacak bir single şarkım çıkıyor.

Müzik senin için ne ifade ediyor?

Bir sıfat belirir kafamda hep, en dürüst şeydir müzik. Hissedersiniz, size doğrudan dokunan tek şeydir koşulsuz, şartsız, lafı dolandırmadan ve hatta yıllar sonra bile.  Müzik, insanın zamanla değişimine en yakın kanıttır aslında. Sürekli bir şeyler öğreniyoruz, gelişiyoruz, ne badireler atlatıp, bazen psikolojik enkazlarımızın altında kalıyoruz. Ayağa kalktığımızda artık bütün bunları yaşamış o kişi oluyoruz. 14 yaşımdan bu yana baktığımda bir uçurum var, tabi yaşadıkça bu uçurum sürekli artmaya devam edecek. 

Tarzın nedir? Şarkı bestelerken ne tür çalışmalar ortaya çıkıyor?

Biraz melankolik bir yapım var. Ağırlıklı olan tarz ‘Alternatif Müzik-Rock’ grubuna dahil.  İçerik olarak da bu melankoli kendini belli ediyor kanımca. Ama özen gösterdiğim şey 5 dakikada ‘bu yaz da piyasayı yerinden nasıl oynatırım’ şarkısı yazmaktan uzak olmak. 

Ekip var mı? Kimler  var? Teknik  anlamda kim neler  yapıyor ?

 ‘1877 Production&Menagement’ şirketinin adı altında çıkacak single Mart Ay’ında yayınlanacak. Eşsiz bir aile bilinci var şirkette. Menajerliğimi üstlenen Hasan Kocabıyık, insan duygularını ciddiye alıp önem veren biri. Projemin en başından bu yana koşulsuz olarak bütün çalışmalarda arkasında durdu. Diğer taraftan ‘Necati ve Saykolar’ grubu da çok fazla yol gösterdi bana, çok mütevazi bir adam, yol boyunca her lafı ders gibi beynimdedir hala. Ders vermek demişken bir isim daha var Alper Kayman! Albümün prodüktörlüğünü üstlendi, albümün gitarlarını çaldı, her şeyden önce daha çok yeni kötü bir dönemden geçiyorken, turne için Almanya’daydı bir gece vakti aradım ve bana ‘En karanlık gecelerdeyiz, güneşin doğması yakın’ dedi. Siz anlayın nasıl yanımda olduğunu. Hayatımın sonuna kadar yanımda olmasını istediğim güzel insanlar bu isimler. Bir de 2 ay önce oluşturduğumuz ‘Banliyö’ adlı proje ile barlarda çalıyoruz, son derece keyifli deneysel çalışmalar yapıyoruz. Kafası gelişime açık güzel insanların olduğu bir grup. Orda da gitar-vokal olarak sahne alıyorum.

Kendinizi eleştirir misiniz?

Randevulara geç kalan bir adamım. Duyguları çoğu zaman çok uçta yaşayıp, kendimi biraz fazla hırpalıyorum. Bazen kendimi kaçış olarak bilgisayar oyunlarına bırakıyorum, çünkü hep düşünmek beni rahatsız ediyor. İkisi de eleştirilecek boyut işte. 

Plan ve projeleriniz neler, gelecekte nerede olmak istiyorsunuz?

Gelecekte nerede olduğum hakkında çok yorum yapmayı sevmiyorum aslında, çünkü bu süreç benim için bir yol. Ben hedefe varmaktansa ona kulaç atmayı önemsiyorum biraz. Plan ve proje olarak bir sürü var, müzik adına. İlerde kesinlikle yapacağım dediğim etnik müzik albümü var.  Deneysel şeyler adına genelde projelerim. 

Sosyal medyaya bakışınız nasıl? Aktif misiniz?

Yeni pazar burası artık. Ben sosyal medyada aktif birinden pasif, pasif birinden biraz daha aktifim diyebilirim. Facebook ve Instagram üzerinde oluyor genelde.

Feyz aldığın kişiler var mı? Tarzını kime benzetiyorsun? Müzikle ilgilenenlere bu işe gönül verenlere neler söylemek istersiniz mesajınız nedir?

Birçok isim var Alper Kayman, Necati Karadayı başta olmak üzere. Can Gox -sağolsun Can Abi Aydın sahnesine beni konuk etmişti mükemmel bir ekiple bir şarkı söylemiştim o gece- o sahnede beraber olma onurunu yaşadığım Tuncer Tunceli de çok sevdiğim ve örnek aldığım abilerimdendir. Onun yanında Yavuz Çetin, Aşık Veysel, Freddy Mercury, Michael Jackson benim efsanelerimdir. Benzemek anlamında da tarzım biraz daha Ogün Sanlısoy’a benzetilir. Yıllarca onu dinleyerek büyüdük, olacak tabi ki! Müzikle ilgilenenler için söyleyebileceğim en kayda değer şey başarısız olmaktan korkmamaları. Hikayeler çok önemlidir. Bazen başarısızlığa da gitmek gerekir. Üstüne çok çalışmanın da olayı taçlandıracağına inandım hep.

Son olarak İzmir’e neler söylemek istersiniz?

İzmir hep böyle kalsın! Daha bu şehirde yüzyıllar boyu geçirilecek güzel anılar ve hayatlar var. Daha burada gerçekleşecek birçok hayal var. Her yerden çok İzmir’de!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş
Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş
Okan Buruk Rize'de
Okan Buruk Rize'de