Yenigün Gazetesi Birinci Oldu

Ahilik Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Basın ve Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren eserlere ödülleri verildi.

Ege 14.09.2021 - 15:43 14.09.2021 - 17:36

İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (İESOB) Konferans Salonu'nda düzenlenen Ahilik Töreni'de İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, "Ahilik İlke ve Öğretileri'ni vatandaşlarımıza benimsetmek amacıyla bu yarışmayı düzenlendik. Ahilik HaftasıKutlama Komitesi tarafından tertiplenen yarışma ile Ahilik konusunda haberlerin yapılmasını özendirmeyi, toplumda Ahilik konusuna olan duyarlılığı geliştirmeyi, Ahilik Felsefesi-Esnaf Sanatkarlar içerikli görsel bir arşiv oluşturmayı hedefledik. Yarışmamıza gelen birbirinden güzel ve büyük emekler verilmiş eserler arzulanan hedeflere ulaştığımızı gösterdi'dedi.

ahilik-odulleri (2)

Yarışmanın haber kategorisinde birincilik ödülü Yenigün Gazetesi'nin oldu. Gazetemizin manşetten 'MESLEKLER EVRİLİR AHİLİK BAKİ KALIR" başlığı ile iç orta çift sayfadan ise ‘AHİLİK SOSYAL SERMAYEDİR’ başlığı ile verdiği haber büyük takdir topladı. Haberi hazırlayan usta gazeteci Yenigün Gazetesi Haber Müdürü Nihat Ak ödülünü İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den aldı. Ak, "Üreten, kendisi ve kenti için taş taş üzerine koyan esnaf ve sanatkarın haberlerini yapmak bana yıllardır keyif veriyor. Esnaf ve Sanatkarın gazetecisi olarak nitlendirilmekten şeref duyuyorum. Bu ödülü bugün burada ben alıyorum, burada ödül amama destek olan İmziyaz sahibimizden Genel Yayın Yönetmenimize, Yazı İşleri Müdürümüzden Görsel Yönetmenimize kadar tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"dedi. Haber Müdürümüz Nihat Ak kendisine yapılan takdir ve teşekkürleri kabul etti.

Haber dalında Nurettin Baki ‘AHİLİK KÜLTÜRÜ AVM’LERE YENİLMESİN’ başlıklı haberi ile ikinciliğe, Sercan Özipekçi ‘ZANAATINI, GÖNÜL GÖZÜYLE YAŞATIYOR’ başlıklı haberi ile üçüncülüğe layık görüldü. Haber dalında ‘MESLEĞİN İNCELİKLERİNİ SAYGIYLA ÖĞRENİYORLAR’ başlıklı haberiyle Yağmur Gülü Mansiyon, ‘AHİ EVRAN İLKELERİNİ MESLEĞİNE YANSITTI’ başlıklı haberi ile Yunus Karakaya Jüri Özel ödüllerinin sahibi oldular.

ahilik-odulleri (1)

Fotoğraf Kategorisi

Yarışmanın fotoğraf kategorisinde birincilik ödülünü, ‘YAŞAR USTA’ konu başlıklı fotoğrafı ile Salih Kuş kazandı.
Fotoğraf dalında Alahattin Kanlıoğlu ‘TECRÜBE’ konu başlıklı fotoğrafı ile ikinciliğe, Ege Uğuz ‘PANDEMİ YORGUNU’ konu başlıklı fotoğrafı ile üçüncülüğe layık görüldü.
Fotoğraf dalında ‘TOPRAK USTASI’ konu başlıklı eseriyle Ahmet Özer Mansiyon ödülünün sahibi oldu.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(İESOB) konferans salonunda düzenlenen törene İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, TBMM İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İESOB’ bağlı esnaf odaları başkanları ile siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@