29.12.2018, 06:01

Yenilenin mazereti hazır…

26 tescilli branşındaki amatör spor faaliyetlerinin, alt yapıda oyuncu yetiştirme ve İzmir’de yapılmayan sporları yapmanın yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle de sık sık gündeme gelen Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü yine bir ilke imza attı.
Karşıyaka’da ilk kez kurumları dart turnuvası ile bir araya getiren kulüp bu sefer de  “Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak yine Karşıyaka’da ilk olarak,  Karşıyaka İlçe Spor Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü paydaşlığında Gode Cengiz Spor Tesisleri Spor Salonu’nda “Karşıyaka Kurumlar Masa Tenisi Turnuvası” düzenledi. İki gün süren turnuva adeta nefesleri kesti.
Takımlar o kadar iddialı hazırlanmıştı ki, sanki Türkiye 1. Ligine terfi turnuvasına çıkacak gibiydi… Son derece de heyecanlı geçen turnuvada tüm maçlarını 2-1 kazanan KASİAD (Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği), favori ve şampiyon olacak gözüyle bakılan Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü takımını da finalde 2-1 yenerek şampiyonluk kupasını aldı.
Ödül törenine Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürü Kaan Coşkun, Karşıyaka İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Kahraman, Karşıyaka Kızılay Başkanı Kamil Karadeniz, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı ve turnuvada büyük emeği geçen Karşıyaka İlçe Spor Müdürü Musa Yelek katıldı.
Dereceye giren kurum takımlarına kupalarını veren Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, dereceye giremeyen takımlara takıldı. Kendisi çok iyi bir masa tenisci olan Kaymakam Çalışır, kurumlarını temsil eden sporculara gelecek turnuva için daha iyi hazırlanmalarını öğüt olarak verdi.
Turnuvada kaybederek elenen kurum takımlarının oyuncularında bahane hazırdı.
Kimi sakat, kimi uykusuz, kimi antrenmansızdı… Bazıları da ya raketinden dert yandı. Ya da çekilen kuraya bahane buldu. Elbette şansızlıktan söz edenler de işin cabası…
Biri de çıkıp, “bizden iyiydiler. Yendiler, tebrik ederiz…” diyemedi!..
Bence, hak edenler kupaları bileklerinin hakkıyla kazandı…

Teşekkürler

Yıllar sonra Karşıyaka’da amatör futbol kulüplerini “birlik ve beraberlik” için bir araya getiren  “Karşıyaka Amatör Futbol Kulüpleri Derneği”nin olumlu çalışmaları başta Karşıyaka olmak üzere tüm amatör futbol kulüpleri tarafından takdir görüyor.
Başkanlığını üstlendiğim Bostanlıspor olarak kuruluş aşamasından bu bugüne kadar yanında olarak desteklediğimiz dernek, ilk genel kuruluna hazırlanıyor.  Yeni yılda yapılacak olan 1. Olağan Genel Kurul’da şu andaki geçici yönetimin görevine devamından yanayım.
Daha önce de kurulan ancak yönetenlerin kendi başına aldığı kararlar, yaptıkları büyük hatalar sonucunda mahkeme kararıyla kapatılan dernekten çok farklı işlerlikle başarılı çalışmalar yapan, olumlu işlere imza atan Karşıyaka Amatör Futbol Kulüpleri Derneği geçici yönetimi doğru yolda. Yöneticiler, bu kez “eğri oturup doğru kararlar” alırken, “sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer”  misali her kararı ince eleyip sık dokuyorlar…
Dernek, Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Amatör Spor Dernekleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın başta olmak üzere pek çok yararlı ziyaretlerde bulundu.
“Avrupa Fair Play Büyük Ödülü”nü aldığım Belçika dönüşü Metin Acaroğlu aradı ve Karşıyaka Amatör Futbol Kulüpleri Derneği yönetim kurulu toplantısına davet etti. Sık sık yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimden dolayı davetlerine olumlu cevap verememiştim. Bu kez, daha önce söz verdiğimden toplantılarına katıldım. Karşıyaka’da alışmadığımız soğuk gecede dernek binasında yönetimin sıcaklığı içimizi ısıtırken, başkan Nevzat Altınkalp ve yönetici arkadaşları sürpriz yaparak “Teşekkür plaketi” sundular.
Amatör Spora yaptığımız hizmetler nedeniyle verdiklerini belirttikleri bu anlamlı şilt ve düşünceleri için sonsuz teşekkürler… 
Gerçekten sürpriz olan bu plaketi kulübüm adına alırken, amatörler için doğru işler yaptığımızın onuruna yaşamak ve sahada rakip, dışarıda dost olan başkan arkadaşlarım tarafından takdir edilmenin ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha anladım… 
Onların dostluğu, samimiyeti ve iyi niyetleri, gelecek günlerde amatör spordaki çalışmalarımıza daha büyük şevk vereceğini söylemeden de geçemeyeceğim…  
Sadece amatörler için değil, insanlık için kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk çok önemli…

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@