16.03.2021, 05:58

Yeşilovalılar

İzmir'in Bornova girişinde dümdüz yemyeşil ovanın takımıdır Yeşilova. Adını o güzel ovadan almıştır ki semtin Boşnak halkı Avrupalıdır. Düşünce yapıları, bilgileri, görgüleri ve tarzları ile batılıdırlar. Futbol düşkünlükleri onları Yeşilova'yı yaratmaya ve onu geliştirmeye yönlendirdi.
Sonra Yeşilova serüveni başladı. Kimler geldi kimler geçti derken zaman bizimle de bu takımı birleştirdi. Okul yıllarımız bu takımın iki simge ismi Alim Güngör ve Şaban Acarbay ile karşılaşmakla daha da renklendi. İki yıl bu takımın anı resimlerinde ben de yerimi aldım. Daha önemlisi okulumuzda kader birliği yaptığım bu insanlarla daha da yakınlaştık ve onların hizmet ettikleri takımlarına bizler de zevkle katıldık.

Bu takım içinde kimler yoktu ki... Ali, Şefik,Yavuz, Salih, Nurettin, Faruk, Tuncer, Atalay, K. Ali, Renan, İsmail, ben, Faruk ve Şeref. Bu kadronun diğer güçleriyle Yeşilova liglerin dumanını attırdı. Büyük sevgi ve ilgi gördü. Tüm semt bu başarılı takımın arkasında durdu. Tek bir eksiği vardı Yeşilova'nın. O da para... Bu da çok önemliydi. Takım, içindeki 10 yüksek okul talebesiyle ülke çapında dikkat çekiyordu. Yani eğitim düzeyi yüksek bir ekipti Yeşilova. Şimdi her şey gibi insanlarda eskidi. O yıllarda oynayan Tuncer, Yavuz, Faruk, Nurettin, Salih artık aramızda değiller.
Güzellikler ve başarılar zaman içinde anımsanırken Yeşilova'yı da unutmak mümkün değil. Bizden önceki yıllarda oynamış ve simge olmuş doktor Şaban Acarbay bugün de kulübün yaşamında rolünü devam ettiriyor. Bu aşk gerçekten herkesin anlamadığı bir düzeyde. Kısacası kendi çapında doğan ve liglerde gövde gösterisini zaman içinde yapan Yeşilova, diğer kurumlar gibi yaşamına devam ediyor. Rahmetli Tatlı Mustafa'nın çocuklarıyla yeni yaşam kulvarları arayarak küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@