Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun klimaları kapalı ve havalandırmasız dersliklerde dil yeterlilik sınavı yaptığı iddia edildi.

Meclis tatile giriyor: Sosyal medya düzenlemesi ekime bırakıldı Meclis tatile giriyor: Sosyal medya düzenlemesi ekime bırakıldı

Ege Üniversitesi’nde bugün dil yeterlilik sınavı yapıldı. 18.00’de başlayan sınav 20.00’e kadar devam etti. Hissedilen sıcaklığın 40 dereceye vardığı, nem oranının yüzde 50’lerde olduğu hava şartlarında klimaları kapalı sınıflarda sınav yapılması öğrencilerin tepkisine neden oldu.

Soru kitapçığı ile serinlemeye çalıştılar 

Edebiyat Fakültesi dersliklerinde sınava giren öğrencilerin bir yandan sıcak ve nemli hava ile mücadele ederken bir yandan da soruları çözmeye çalıştığı bildirildi. Sınava girenlerden bazılarının sıcak hava nedeniyle soru çözmeyi bırakıp soru kitapçığıyla serinlemeye çalıştığı aktarıldı.

Adayların eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için önemli bir adım olan dil yeterlilik sınavında gösterilen özensizlik, dışarda bekleyen aday yakınlarının da tepkisine neden oldu. Dışarda bekleyenler, “Bu sıcakta dışarda beklemek bile zorken onlarca insanı dersliklerde sınava sokmaya çalışmak düşüncesizliktir. Sıcaktan sınava odaklanamayıp başarısız olanların telafisini nasıl yapabilecekler” diye isyan etti.