Sultanlar Ligi'ne yükselmek isteyen Karşıyaka'nın kadın voleybol takımını yalnız bırakmamak için yeşil-kırmızılı taraftarlar seferberlik ilan etti. Kaf-Kaf sevdalıları Cuma ve Cumartesi İzmir'den otobüslerle Bursa'ya akın edecekler.

Chad Brown Yukatel Merkezefendi'de Chad Brown Yukatel Merkezefendi'de

Görkem TÜRKYILMAZ/ Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi'nde final etabına kalmayı başaran Karşıyaka'da gözler Sultanlar Ligi'ne çevrildi. Final grubunda en genç takım olarak mücadele edecek Zübeyde Hanım'ın Kızları desteklemek için yeşil-kırmızılı taraftarlar seferberlik ilan etti. Taraftarlar, Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu'nda tribün desteğiyle Kaf-Kaf'ın başarılı bayanlarını bir üst lige çıkarmak için semtlerinden Bursa'ya akın akın gitmenin planlarını yapıyor. Yeşil-kırmızılıların 1 Nisan Cuma günü saat 14.30'da Adam Voleybol ile oynayacakları mücadele için Osmanbey Park'ından saat 09.00'da otobüsler hareket edecek. 2 Nisan Cumartesi saat 12.00'deki İlbank karşılaşması için ise yine Osmanbey Park''ından saat 07.00'de Bursa'ya hareket edilecek. 3 Nisan Pazar günü oynanacak Çukurova Belediyesi maçı için ise hareket saatinin ilerleyen günlerde netleşeceği bildirildi. 19 yaş ortalaması ve çoğunlunun altyapından yetişen sporculardan oluşan takımı Bursa'da oynanacak kritik karşılaşmalara gitmek isteyen taraftarların 31 Ekim Perşembe günü saat 21.00'e kadar Karşıyaka Taraftar Derneği'ne başvuru yapması gerektiği bildirildi. Uzun yıllardır Sultanlar Ligi'ni arzulayan Karşıyaka'nın bu sezon taraftarının desteğiyle hedefine ulaşması bekleniyor.

Zübeyde Hanım'ın Kızları için akın akın Bursa'ya yenigün

Kaptan Simay iddalı; 'Başarı parayla değil yürekle oluyor'

Karşıyaka'nın altyapısından yetişen ve takımın başarılı oyuncularıdan biri olan Simay Akdağ, final maçları öncesi iddialı konuştu. Genç kaptan, "Yaş ortalaması 19 olan ve 5 kişinin ilk kez playoff heyecanı yaşadığı çok genç bir ekibiz. Bu sebepten bize kimse final ihtimalini bile vermezken, tek üçte üç yapan takım olarak finale kalmanın sevinci içerisindeyiz. Rakiplerimizin, tecrübeli olduğunu ve final etabının daha zorlu geçeceğini farkındayız. Bu sefer, hatalarımızın telafisinin olmadığı kritik maçlar oynayacağız. Yarı finalde başarının, parayla değil yürekle olduğunu herkese gösterdiğimiz gibi, final etabında da elimizden gelenin en iyisini aynı şekilde sahaya yansıtarak Sultanlar Ligi'ne ismimizi yazdırmak için son topa kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Takımıma güveniyorum. Her zaman olduğu gibi muhteşem taraftarımızın yanımızda olacağına inancımız tam" ifadelerini kullandı.

Zübeyde Hanım'ın Kızları için akın akın Bursa'ya yenigün3